شهردار:

نشانه شهر شیراز متعلق به شیراز و مردمانش است

شهردار شیراز اعلام کرد: نشانه شهر شیراز متعلق به شیراز و مردمانش است و ما مسئولین در کنار هم باید تلاش کنیم که این نشانه در شان و جایگاه شیراز و شهروندان باشد و ظرفیت تمدنی، فرهنگی و مذهبی عظیم این کلانشهر در آن به ثمر برسد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در آیین فراخوان طراحی شهری  نشانه شهر شیراز و آغاز به کار مسابقه بین المللی  «هویت بصری شهر شیراز» گفت: شیراز شهر فرزانگان، علم، ذوق و فرزانگی و شهری تاریخی و بین المللی است و این ظرفیت ها در نشانه باید به ثمر برسند.
اسکندرپور ضمن اشاره به اینکه بسیاری از ویژگی های شیوای مردم ایران در مردم شیراز و استان فارس وجود دارد، گفت: سرزندگی و نشاط اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در مردم شیراز و فارس همواره برجسته است.
وی افزود: شاخص های بزرگ و ارزنده این شهر موجب محدودیت هایی برای یک چنین کاری ایجاد می کند چون هنگامی که نشانه شهر را طراحی کنیم نمی توانیم فراموش کنیم شیراز جایی است که زمانی که حقوق شهروندی در میان بسیاری از ملت های دیگر جایگاهی نداشت، ما در شیراز به حقوق شهروندی احترام می گذاشتیم.
شهردار شیراز اضافه کرد: وقتی از شیراز سخن می گوییم نمی توانیم فراموش کنیم که حافظ و سعدی بر تارک فرهنگی و ادب دنیا ممتاز است و جایگاه ویژه ای دارند.
به گفته مهندس اسکندرپور این شهر به حضرت شاهچراغ (ع) ، حافظ و سعدی شناخته می شود؛ سابقه تمدنی، فرهنگی و مذهبی  که کاملاً این شهر را ممتاز ساخته است و باید در هویت بصری  این ظرفیت ها نشان داده شود و اجماعی از این ظرفیت بزرگ شیراز باید در این نشانه  نمایان شود بطوری که  بصورت گویا و  مختصر و مفید این ظرفیت ها و نشانه ها عیان باشد.
شهردار شیراز تاکید کرد: این نشانه متعلق به مردم شیراز است و تعلقی به سازمان ها و نهادها ندارد بنابر این همه دستگاه ها تلاش می کنیم در جایگاه و شأن شهروندان آن باشد.
همچنین شهردار شیراز از حمایت نماینده آیت الله دژکام، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز برای طرح این مسئله در شورای فرهنگ عمومی استان فارس تمجید کرد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی نشانه شهر شیراز می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند:
www.shirazvci.com۱۳۹۹/۱۰/۱۱
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۶۰۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

بارگذاری و بروز رسانی محتوا:  اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز