تبریک رسمی شهردار ایروان به شهردار شیراز

شهردار ایروان، دبیران کل برخی نهادهای شهری بین المللی و شهرداران شهرهای مختلف منطقه و جهان، از جمله شهرداران شهرهای خواهرخوانده شیراز نظیر نیکوزیا (قبرس) و پچ (مجارستان) همچنین نانجینگ (چین) با ارسال پیام، انتصاب مهندس اسکندرپور را به سمت شهردار شیراز، تبریک گفته اند

شهردار ایروان، با ارسال پیام رسمی، انتصاب مهندس اسکندرپور را به عنوان شهردار شیراز تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، تارون مارگاریان، شهردار ایروان (پایتخت کشور ارمنستان) طی پیام تبریکی از جانب خود و شهروندان ایروان به شهردار شیراز گفته است: «اطمینان دارم ما می توانیم روابط صمیمانه و نزدیک دو شهر را تقویت نموده و اقدامات عملی و کارآمدی را اتخاذ کنیم تا شهروندان دو شهر از آن منتفع شوند.» در بخش دیگری از پیام وی آمده است: «مایل هستم به جنابعالی و شهروندان شیراز اطمینان دهم دوستی ایروان با شیراز تداوم خواهد داشت.»
بر اساس این گزارش، دبیران کل برخی نهادهای شهری بین المللی و شهرداران شهرهای مختلف منطقه و جهان، از جمله شهرداران شهرهای خواهرخوانده شیراز نظیر نیکوزیا (قبرس) و پچ (مجارستان) همچنین نانجینگ (چین) با ارسال پیام، انتصاب مهندس اسکندرپور را به سمت شهردار شیراز، تبریک گفته اند.
دایساکو کادوکاوا رییس اتحادیه شهرهای تاریخی (LHC) جهان و شهردار کیوتو در پیامی ضمن تبریک به شهردار شیراز گفته است: «تقاضا دارم شیراز همچنان به حمایت ها و همکاری های خود از این شبکه در زمینه حفظ و توسعه شهرهای تاریخی ادامه دهد». اتحادیه شهرهای تاریخی (LHC) جهان در حال حاضر دارای 113 عضو از 64 کشور منطقه است و شیراز  نیز با داشتن پیشینه تاریخی غنی و میراث جهانی یکی از اعضای این اتحادیه به شمار می رود.
همچنین دبیر کل انجمن بین المللی کلانشهرهای مهم جهان (متروپلیس) طی پیامی، انتصاب شهردار شیراز را تبریک گفته که در بخشی از آن آمده است: «شهر شیراز در برنامه عمل این سازمان فرصت هایی را متناسب خود در حوزه دیپلماسی شهری، پشتیبانی و حمایت از مسایل و اصول کلانشهری و تقویت ظرفیت های شهری در جهت مدیریت مناسب کلانشهرها خواهد یافت». شیراز از سال 2007 (1386) در سازمان بین المللی کلانشهرهای جهان (متروپلیس) عضو است. شهردار شهر نانجینگ چین نیز با ابراز امیدواری از اینکه پیمان خواهر خواندگی بین این دو شهر در آینده نزدیک منعقد شود، انتصاب مهندس اسکندرپور را تبریک گفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، تبریک ها نشان از این دارد که امروز شیراز به یک شهر شناخته شده در سطح دنیا تبدیل شده و دیپلماسی فعال شهر شیراز امروز با ظرفیت سازی های انجام شده به نتیجه رسیده است. 

 

۱۳۹۶/۰۹/۲۹
منبع : اداره کل ارتباطات و امور بین الملل
تعداد بازدیدها : ۱۴۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این پرتال متعلق به اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز می باشد.